Makaron z pomidorkami koktajlowymi i serem- hit Tik Toka

Po wyjątkowo zimnym kwietniu (podobno był to najchłodniejszy kwiecień od 1997 roku), przyszedł maj. W Krakowie od wczorajszego wieczoru pada deszcz. Czuć klimat jak w piosence śpiewanej przez Korę z zespołem Maanam “Wyjątkowo zimny maj”:
Dzień za dniem pada deszcz, Słońce śpi, nie ma cię, Jest mi bardzo, bardzo źle. Zimny kraj, zimny maj. Koty śpią, miasto śpi, czarodziejskie śnią się sny. W moim snie, cudownym snie, Tylko kocham kocham, kocham, bawię się, la la, la la!
Ponieważ dzieci odpoczywają od nauki, mam chwilę, żeby poprzeglądać trochę internet. Uwagę zwróciłam na słynny makaron z Tik Toka. Nie używam tej mobilnej aplikacji, a o tym daniu słyszałam, że zawojowało świat. I powiem Wam, że mimo prostoty tej potrawy, jest ona: mega pyszna, mega prosta w przygotowaniu i mega pyszna. Podrzucę Wam przepis. Zapraszam na blog.
A Wy słyszeliście już o tym makaronie? Co o nim myślicie?

Makaron z pomidorkami koktajlowymi i serem - hit Tik Toka

By Gotuj z rodziną Published: 2 maja, 2021

  Po wyjątkowo zimnym kwietniu (podobno był to najchłodniejszy kwiecień od 1997 roku), przyszedł maj. W Krakowie od …

  Potrzebujemy


  Krok po kroku


  1. Do nagrzanego piekarnika do 190 stopni przełożyć naczynie do którego wcześniej wkładamy: do środka ser, obok pomidorki koktajlowe i czosnek w łupinkach. Posypać oregano i pieprzem.
  2. Piec ok. 20 minut.
  3. Po upieczeniu czosnek wyciągnąć z łupinek (można od razu do dania dać obrany) i zgnieść go razem z pomidorkami i serkiem.
  4. Połączyć z wcześniej ugotowanym makaronem.
  5. Podawać oprószone startym parmezanem i przybrane listkami bazylii.

   Komentarze

   komentujących