Kolorowe jajka sadzone – wersja z piekarnika

Wczoraj był Tłusty Czwartek. Miałam ochotę zrobić pączki. Znalazłam fajny nowy przepis z serkiem mascarpone i chciałam go przetestować, ale w obliczu tej wojny Ukrainy z Rosją nie było mi zupełnie do śmiechu. Nic nie poprawiło tego nastroju nawet dobre jedzenie czy muzyka. Boję się co będzie dalej.
Dzieci też przeżywają co się dzieje mimo że praktycznie odcięliśmy się od informacji. Chciałam, żeby chociaż trochę umilić ten smutny dzień i przygotowałam kolorowe jajka sadzone….z piekarnika. Spróbujcie ich koniecznie.
A jak Wasze nastroje?

Kolorowe jajka sadzone - wersja z piekarnika

By Gotuj z rodziną Published: 25 lutego, 2022

  Wczoraj był Tłusty Czwartek. Miałam ochotę zrobić pączki. Znalazłam fajny nowy przepis z serkiem mascarpone i chciałam go …

  Potrzebujemy


  Krok po kroku


  1. Żółtka oddzielić od białek.
  2. Białka ubić na sztywną pianę. Dodać do nich pokrojoną wędlinę (można zrezygnować i zastąpić pieczarkami, pokrojoną papryką lub innymi składnikami które lubimy).
  3. Uformować cztery chmurki. Wstawić na kilka minut do piekarnika nagrzanego do 170 stopni (zazwyczaj jest to około 4 minut).
  4. Następnie do każdej chmurki wlać żółtka i zapiekać kilka minut (jeśli chcemy, żeby żółtka były płynne, należy piec jajka do chwili, kiedy białka zamiast barwy przeźroczystej zmienią się w białą - zazwyczaj to trwa około 10 minut). Po kwadransie jajka stają się twardsze.
  5. Przed podaniem posypać ulubioną zieleniną. Przyprawić do smaku solą i pieprzem.

   Komentarze

   komentujących