Frittata ze szparagami i kozim serkiem

Na blogu powstała nowa kategoria – goście znani i mniej znani gotują. Będą tu dania i przepisy różnych osób, które albo przygotowały bezpośrednio jakąś potrawę(czasami dodając swoje zdjęcie) , albo zrobiłam ją ja korzystając z pomysłu danej osoby ,albo mi się z tą osobą skojarzyło.

Na początek proponuję Wam przepis na frittatę ze szparagami i kozim serkiem od #Anna Kiedacz #livingstylebyann (tak ją znajdziecie w mediach społecznościowych).
Z Anią wiąże się wiele pięknych wspomnień. Najstarsze jest sprzed….lat. Ania przyjaźniła się z moim mężem. On wiele razy mi o niej opowiadał łącznie z tym że na przykład dzwonił do mnie kiedy siedzieli razem na krakowskich Plantach, zajadali naleśniki po ukraińsku i pili kefir. Nie znałam się z nią wtedy, ale czułam, że to ktoś dla niego ważny. A po kilku miesiącach kiedy organizowaliśmy doroczny wieczór kolęd, powiedziałam, żeby zaprosić również Anię. I przyszła. Pamiętam – stała trochę przestraszona w drzwiach, czy ja zrobię awanturę o jej relację z Grzesiem albo coś podobnego. Ale ja zaprosiłam serdecznie do środka…Albo inne fajne jak chcieliśmy z Grzesiem jej zrobić niespodziankę na urodziny. Ja się schowałam w szafie, a Grześ na nią czekał, bo rzekomo chciał się nauczyć lepić pierogi (celowo nie piszę jakie) i ona miała mu pomóc. Słyszałam jak rozmawiali i nagle wyszłam z ukrycia… Teraz się śmiejemy, że zaanektowałam Anię i ona bardziej przyjaźni się ze mną niż z Grzesiem…Na Anię można zawsze liczyć, wysłucha, przytuli, doradzi, kopnie w d… a nawet jak trzeba uczesze i umaluje do ślubu czy inną uroczystość:)Od prawie 9 lat mieszka w Londynie, to jednak stara się z nami zobaczyć jak tylko przyjeżdża do Krakowa. I te nasze rozmowy niemające końca…
Nasze dzieci też uwielbiają ciocię Anię:)

Frittata ze szparagami i kozim serkiem

By Gotuj z rodziną Published: 12 stycznia, 2024

  Na blogu powstała nowa kategoria - goście znani i mniej znani gotują. Będą tu dania i przepisy różnych osób, które …

  Potrzebujemy


  Krok po kroku


  1. Odetnij zdrewniałe końcówki od szparagów. Odetnij szczyty szparagów, a łodygi pokrój na plasterki.
  2. Jajka wbij do miski i rozbełtaj z solą i pieprzem.
  3. Cebulki dymki drobno pokrój i podsmaż na 1 łyżce oliwy.
  4. Dodaj pokrojone szparagi (bez szczytów), smaż 3-4 minuty, aż zmiękną.
  5. Wlej masę jajeczną i smaż ok. 8 minut bez mieszania, aż masa zetnie się od spodu, ale z góry będzie jeszcze płynna.
  6. Na wierzchu frittaty ułóż porcje koziego twarożku oraz szczyty szparagów.
  7. Wstaw do piekarnika nagrzanego do 200 stopni C nastawionego na górną grzałkę i zapiekaj przez 2-3 minuty, aż wierz frittaty się zetnie.
  8. Podawaj na ciepło lub na zimno ze świeżym pieczywem.

   Komentarze

   komentujących