Pierniczki – nowa receptura inspirowana Anią Starmach

Lubię z dziećmi oglądać programy kulinarne i przeglądać książki kucharskie. Zawsze znajdziemy w nich jakieś ciekawe dania do przetestowania. Książek mamy w domu chyba z 200 i wyobraźcie sobie, że z wszystkich korzystamy ! Z programów dzieciaki bardzo często oglądają Masterchefa Junior (to taki popularny program, w którym głównymi bohaterami są gotujące dzieci) i podglądają tam swoich rówieśników. Jedną z prowadzących ten program jest przeurocza Ania Starmach. Obserwuję ją na jej Instagramie od dłuższego czasu i muszę przyznać, że ona mnie inspiruje swoją kuchnią. Potrafi bowiem stworzyć coś niezwykłego. Tym razem zauważyłam u niej pierniczki z tajemniczym dodatkiem. Przetestowaliśmy je oczywiście. Lećcie na blog sprawdzić co to takiego.

Pierniczki - nowa receptura inspirowana Anią Starmach

By Gotuj z rodziną Published: 22 grudnia, 2022

  Lubię z dziećmi oglądać programy kulinarne i przeglądać książki kucharskie. Zawsze znajdziemy w nich jakieś ciekawe …

  Potrzebujemy


  Krok po kroku


  1. Piekarnik nagrzać do 180 stopni.
  2. Miód rozpuścić z masłem.
  3. Wlać do mąki. Wymieszać razem z cukrem, proszkiem, przyprawą do piernika, proszkiem do pieczenia i jajkami. Można dodać kakao.
  4. Dorzucić skórkę pomarańczową (można ją zetrzeć lub jak ktoś lubi - kawałeczki).
  5. Wlać mleko.
  6. Dokładnie wyrobić na jednolite ciasto. Rozwałkować na cienkie placki.
  7. Wykrawać pierniczki - najlepiej żeby to zrobiły dzieci ;). Układać w większej odległości, bo pierniczki rosną podczas pieczenia.
  8. Piec ok. 10 minut (bez termoobiegu).

   Komentarze

   komentujących