Sałatka z kapusty pekińskiej

Co można podać jako dodatek do obiadu? Oczywiście warzywa. Najczęściej u nas są one w postaci surowej – sałatek czy surówek, ale też bywają w formie gotowanej lub pieczonej. Jedną z naszych ulubionych sałatek jest sałatka z kapusty pekińskiej. Najlepszą robi Grześ, więc podzielę się Wami jego przepisem. Zapraszam na blog.

Sałatka z kapusty pekińskiej

By Gotuj z rodziną Published: 27 marca, 2023

  Co można podać jako dodatek do obiadu? Oczywiście warzywa. Najczęściej u nas są one w postaci surowej - sałatek czy …

  Potrzebujemy


  Krok po kroku


  1. Liście kapusty pekińskiej przekroić na pół wzdłuż i pokroić w poprzek ok. 1 -2 cm.
  2. Dodać pokrojonego drobno selera naciowego, cebulę czerwoną pokrojoną w kostkę, kukurydzę, drobno posiekany czosnek (uwaga dla ludzi którzy go nie jadają - sałatka jest pyszna też bez) i marchewkę startą na tarce lub pokrojoną w cienkie paseczki (można z niej zrezygnować i zastąpić np. ogórkiem, papryką - według upodobań).
  3. Wymieszać składniki.
  4. Dodać majonez (gdyby ktoś chciał zrobić wersję bardziej dietetyczną można zastąpić go jogurtem greckim z tartym jabłkiem
  5. Doprawić solą, miodem i pieprzem. (lub łyżką cukru)
  6. Uwaga sałatka ma bardzo wiele opcji. Najpierw podaje Wam bazę, a potem wszelkie możliwe opcje. Bazą jest kapusta pekińska, kukurydza i majonez. Wszelkie dodatki są opcjonalne i można je mieszać w różnych konfiguracjach. Na początek podaną macie tę ze zdjęcia.

   Komentarze

   komentujących