Książka “Rozmowy przy stole”

Jak wiedzą niektórzy z Was, jestem maniakiem książek, można by rzec prawdziwym “molem książkowym”. Uwielbiam czytać i robię to w każdej wolnej chwili.

W tym roku przeczytałam już 300 pozycji. Znam takich, co powiedzą od razu, że książka książce nierówna. Z pewnością mają rację. Ale dla mnie ważna jest sama przyjemność lektury, jej zapach, dotyk kartek. Oczywiście czytam też elektroniczne książki, ale to nie to samo (tę formę preferuję zwłaszcza w podróżach i dłuższych wyjazdach). Czytuję prawie wszystko. Czasem zdarza mi się odłożyć lekturę po kilkunastu stronach (tak było np. w przypadku Abby Johnson, Cindy Lambert “Nieplanowane”.

Tym razem wpadły mi w ręce “Rozmowy przy stole”, których współautorem jest znakomity Profesor Jerzy Bralczyk. Miałam niewątpliwą przyjemność porozmawiać z Nim na jednych z krakowskich Targów Książki. I nie omieszkałam poprosić Go nieśmiało o dedykację w tej pozycji…

To ciekawe i bardzo zabawne rozmowy pomiędzy autorami (Katarzyna Lengren, Jerzy Bralczyk, Jacek Wasilewski) o szeroko pojętej kulturze biesiadowania i stołowania się. W wielu momentach nie mogłam powstrzymać się od śmiechu. Polecam nie tylko w szare ponure jesienne dni!

Komentarze

komentujących